خردمندان

لَقَدْ کَانَ فِی قَصَصِهِمْ عِبْرَةٌ لِّأُولِی الْأَلْبَابِ

خردمندان

لَقَدْ کَانَ فِی قَصَصِهِمْ عِبْرَةٌ لِّأُولِی الْأَلْبَابِ

خردمندان

با افزایش کاربران شبکه های اجتماعی و کم توحهی به وبلاگ ها بنده نیز در شبکه اجتماعی instagram با یوزر"aliasgharrezae" فعالیت دارم و کمتر در وبلاگ شخصی مطلبی نشر خواهم داد
یا علی

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

پرنده ای در اوج ....

پنجشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۸۹، ۰۸:۴۳ ب.ظ
فوکویاما در کنفرانسی که در اورشلیم برگزار شد به ترسیم اندیشه سیاسی شیعه پرداخت. او در این کنفرانس که بازشناسی هویت شیعه نام داشت می گوید: «شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای است که دوبال دارد. یک بال سبز و یک بال سرخ».
این مطالب را وی در اوج پیروزی های ما در سال 1365 می گوید و ادامه میدهد: «بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر است. نمی توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است فردی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد.»
براساس نظریه فوکویاما بال سبز شیعه همان فلسفه انتظار یا عدالت خواهی است. او می گوید: «بال سرخ شیعه، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا نا پذیر کرده است» شیعه با این دو بال پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهرآگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و ... به آن نمی رسد. آن نقطه که خیلی اهمیت دارد بعد سوم شیعه است می گوید: «این پرنده زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است. در بین کلیه مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت، فقهی است: یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد. این نگاه، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است.
فوکویاما معتقد است: «ولایت پذیری شیعه که براساس صلاحیت هم شکل می گیرد، او را تهدید ناپذیر کرده است» در توضیح فناناپذیری شیعه می گوید: «شیعه با شهادت دو چندان می شود.شیعه عنصری است که هر چه او را از بین ببرند، بیشتر می شود». و جنگ ایران و عراق را مثال می زنند.

سال 1364 می گوید اینها فاو را تسخیر کردند و میروند کربلا را هم بگیرند، اینجا (قدس) را هم قطعاً می گیرند» پیشنهاد می کنند که با امتیاز دادن به ایران، جنگ را متوقف کنید.وی پس از پایان جنگ، یک مهندسی معکوس برای شیعه و یک مهندسی صحیح برای خودشان نوشت.
مهندسی معکوس برای شیعیان ایران این است که ابتدا ولایت فقیه را بزنید. تا این را نزنید نمی توانید به ساحت قدسی کربلا و مهدی تجاوز کنید. وی نظریه ای با عنوان «میکروپولتیک میل ها و میکروفیریک قدرت» ارائه می دهد و می گوید برای پیروزی بر یک کشور باید میل مردم را تغییر دهیم «اگر میل مردم از شهادت طلبی، ایثار، جهاد مردمی و دهها عاملی که بعنوان فرهنگ شکل گرفته است به رفاه طلبی، غرب زدگی و ... تغییر نیابد مانند این است که آب در هاون می کوبید. این میل ها هم تغییر نمی کنند مگر اینکه ارکان یک قدرت از آن حمایت کند.»
وی راه برخورد با این جریان را تضعیف ولایت فقیه می داند. او می گوید در صورت تضعیف ولایت فقیه، رفاه طلبی جای شهادت طلبی را می گیرد و پس از اندیشه عدالتخواهی و انتظار نیز از جامعه رخت بر می بندد. فرایند «فروپاشی ایدئولوژیک» در پروژه «ناتوی فرهنگی» یک اصل بنیادین دارد که در هر دوره تاریخی به شکلی ظهور می کند.
او کلید این فروپاشی را «نابودی روحیه مقاومت» در میان ایرانیان دانست و گفت که (برای پیروزی بر یک ملت باید میل و ذائقه مردم را تغییر داد) و کافی است «شهادت طلبی اینها را به رفاه طلبی تبدیل کنید. فوکویاما در ادامه می گوید: (شما بیایید برای غرب هم امام زمان و کربلا و ولایت فقیه بتراشید) برای این کار ایشان مکتب جدیدی به نام (اونجلیس) عرضه کرد که قدمتش به 1989 بر می گردد. یعنی شش ماه بعد از نظریه جدید آقای فوکویاما. آنها معتقدند عیسی ناصری خواهد آمد. هر چه درباره طول و عرض و ارتفاع امام زمان هست به عیسی ناصری نسبت داده اند! بعد شبکه ای درست کردند به نام tbn که کارش تحلیل محتوایی واقعی است که در جامعه رخ می دهد وقتی سونامی در این منطقه رخ داد پروفسور هالدینگ زی (شاگرد فوکویاما) بیش از بیست ساعت تفسیر کرد که این یکی از علائم ظهور مسیح است. هر واقعه ای رخ بدهد می گویند این هم یکی از آن نشانه هاست.
حتی بعدها در سال 2002 که «ریدلی اسکات» فیلم «سقوط شاهین سیاه» را برای پنتاگون ساخت، تحلیل گران گفتند که این فیلم براساس همان تئوری فوکویاما ساخته شده است فوکویاما در نظریه اش می گوید: «برابر اسناد تاریخی، سال 2007 را سال رویارویی غرب با شیعه می دانیم. باید با برنامه دقیق شیعه را جمع کنیم و خودمان گسترش بیابیم»

در نبرد آرماگدون دو عنصر مقابل هم قرار می گیرند. جیزز کرایس (الگوی مقدس) و آنتی کرایس (شیطان). از نظر آنها آنتی کرایس همان «سفیانی» و «جیزز کرایس» همان «مهدی» است. فوکویاما می گوید: «ما هلالی داریم به نام هلال شیعه که از سوریه و عراق و عربستان می گذرد و تیری را در دست دارد که عقبه اش در قندهار است و به سمت قدس نشانه رفته است. در آرماگدون ما با این تیر مواجه هستیم. از قدس تا قندهار منطقه استراتژیک شیعه است» می گوید: «آمریکا باید افغانستان را اشغال کند تا این تیر نتواند از این طرف شلیک شود»
فوکویاما در ادامه می گوید: «شما باید ولایت فقیه را بزنید، بعد اگر بپرسید چگونه می شود ولایت فقیه را زد؟ من می گویم در قانون اساسی» در قانون اساسی آنچه که موجب قوام و بقای ولایت فقیه است شورای نگهبان است اگر بتوانید این رکن را از قانون اساسی حذف کنید خود به خود ولایت فقیه هم در یک رفراندوم زده می شود! شما باید این فیلتر را از بین ببرید. شورای نگهبان هم جز با حمله به نظارت استصوابی از بین نمی رود.
وی می گوید: «اگر توانستید ولایت فقیه را بزنید بلافاصله پرنده شیعه افت می کند و سقف پروازش کاهش می یابد و تیرهای شما به راحتی به او می خورد.» آن وقت میکروپولتیک میل های شما، اثر می کند، فناناپذیری و تهدید ناپذیری هم به طریق اولی از بین می رود. چنین جامعه ای از درون فرو می ریزد بدون این که یک تیر شلیک کنید.
میگوید: اگر ولایت فقیه را زدید در گام بعدی، شهادت طلبی این ها، به رفاه طلبی تبدیل کنید. اگر این دو تا را زدید خود بخود اندیشه امام زمانی، از جامعه شیعه رخت بر می بندد، این لاابالی گری ها و باحه گری ها در جامعه گسترش می یابد.
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۹/۱۱/۱۴
دیگه مهم نیس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">